65.SayıNaçizane

14 ŞUBAT

2 Mins read
65.SayıNaçizane

14 ŞUBAT

2 Mins read

Beni göremiyorsun, hiç görmedin zaten. Sana neyi nasıl anlatacağımı bilmiyorum sevgilim. Çok uzun bir hikaye gibi geliyor her şey. Ama sonunda sana kavuşabileceğimi bilmek, o hikayenin tüm sıkıcılığını atıyor. Elimden kayıp giden bir şey yok ilk kez. İlk kez bugün hayatım bomboş değil belki ama, bu sefer gerçekten boşluksuz. Bunu biliyorum. Sen her gece uyurken, her sabah giderken işine, her defasında seninle konuşurken ben seni hissediyorum tüm bünyemde.

Bunu bana nasıl yaptın bilemiyorum. Seni sevdiğim insanlara tarif edemiyorum. Onlar seni bilmeli, bazen bir mucizenin nasıl olabileceğini görmeliler. Göremezler ama. Gerçek olmayabilirsin. Gerçek olamayacak kadar güzelsin. Sadece güzellik de yetmiyor. Bir insanı bataktan kurtarabilecek kadar güçlüsün, her ne kadar kendini daha minicik bir çocuk gibi görsen de. Ama aslında, dedim ya, kocaman bir kadınsın sen ve ben gökten indiğine inanıyorum, suretin ne olursa olsun. Çevreme bakıyorum, önceki aşklarıma, sevdiğim insanlara. Her nereye baksam, senden daha “en” olanını göremiyorum.

Yüzüne defalarca söyledim, çekinmeden kitleler önünde de söyleyebilirim bunu. Ben seninle ne zaman konuşsam, beni hayatın çeşitli dandikliklerinden, karanlığından, batağından kurtarabiliyorsun, bunu biliyor musun? Seni sevdiğimi, paylaşamayacağımı peki?.. Sen gülerken ne kadar güzel olduğunun farkında mısın? Sen “gül”ünce kişisel hayatımdaki türlü boklukların nasıl bir güzelliğe büründüğünün farkında mısın? Ben tüm bunların farkındayım. Ve senden başka kimse beni bu kadar huzurlu kılmıyor. Seni neden sevdiğimi sorsam, sadece bir nedenini bu şekilde açıklardım.

Bugün bu yılın ikinci ayının ondördüncü günü. Ben senin yanında değilim ne yazık ki. Daha güzel bir hayatımız olsun diye, bedel ödememiz gerekiyordu ve biz şu anda, bu günü ayrı yaşayarak ödüyoruz bedelimizi. Ama sona erecek, biliyorum. Neden, nasıl, bilemiyorum ama sona erecek bir şekilde. Bu gece sana bu satırları yazarken, zaman çabuk aksın diye uğraşan bu adam, bir gün kendisine en çok değeri veren sevdiğine kavuşabilecek. En azından benim hikayem böyle. Ve senin hikayen ne olursa olsun, bir gün seni çok seven birinin hikayesiyle bir bütün olacak.

Sevgilim, bugün 14 Şubat. Yanında olmak isterdim, olamadım. Senin için sıradan bir cumartesi olabilir. Benim için bundan daha farklı bir anlamı yok en azından. Her gün senin resmini öpüp uyanacağım, seni hatırlayacağım ve sana ulaşabilmek için geçirmem gereken bir gün daha. Ama sürprizleri severim, bir gün evet ben hazırım dersen, hani hep bahsettiğimiz trenlerden birinden ben inerim. O zaman da yüzün güler umarım. O zaman her şey güzel olur.

Bugün birlikte kutlayacağımız ilk 14 Şubat’a doğru bir gün daha aldık. Bekle beni sevgilim, geleceğim yanına… Geleceğim…

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: