65.SayıNaçizane

AŞK NEDİR ?

3 Mins read
65.SayıNaçizane

AŞK NEDİR ?

3 Mins read

 

Bugün çıksanız dışarıya ve insanlardan tanımı net ve değişmez olan birşeyleri açıklamasını isteseniz bile herkesten aynı cevabı alamayacaksınızdır. Bu durumda sorduğunuz şey aşk olunca, tanımların kişiye hatta o kişilerin yanıt verdiği zamandaki hissettikleri duygulara  bağlı olarak değişkenlik göstermesi şaşırtıcı olmayacaktır.
Bir ciklet markası içinde çıkan tanımlar gibi . “Aşk, paylaşmaktır” , “Aşk, arada sırada onun istediği şeyleri yapmaktır” , “Aşk, köprüler yapmaktır, duvarlar yapmak yerine” aşkı tanımlayabilirsiniz.
Ya da Facebook Türk E-Dergi grubunda açılan “Aşkın kitabını yazan yazmış, dergisini biz hazırlıyoruz.” Başlıklı tartışmada grup üyelerimizin “Size göre aşk nedir ?” sorusuna verdikleri cevapları sizle paylaşalım istedik.
“O Aşk
Heyecanlanıyorum Onu görünce… Elim ayağıma dolanmıyor belki ama, daha huzurlu ve sakin oluyorum. Kesiyorum dünyayla ilişkimi yanımdayken, geçmiyor aklımdan başka şeyler. Kör oluyor gözlerim gözlerindeki ışıltıyla, gülümsemesindeki sıcaklık içimi ısıtırken sebeplerim var diyorum, sebeplerim var onu hissetmek için. Sesi duyuluyor kimi zaman uzaktan, bahar esintisi gibi hafif ve ince, okşarcasına kulağımı. Kulak kesiliyorum hemen, ne kadar yakınımda acaba diye. Konuşmuyor kimi zaman da. Konuşmuyor ama o bakışları yok mu? Gözlerini kaçırırken gülümseyişi… Ah, alıyor beni, yerine başka bir ben bırakıyor sanki, öylece kalıveriyorum yerimde. Dursun istiyorum hayat o an, dursun ki doyasıya çıkaralım o anın tadını. Yalnız O ve ben…”
 Mehmet Özkara
“Aşk doğruyu aramaz aslında,ya da haklı peşinde değildir.Aşk yalnızca ten ister,göz ister daha çok…özledikçe seversin,sevdikçe özlersin..yani sen istersen seversin…Aşk bir kalp aldatmacasıdır beyne karşı yapılan…Kandırırsan aşka düşersin işte…Ama düştüm mü de kandıramazsın beyni aşklaşmanın verdiği aptallığın yan etkisiyle.İyisi mi sen doğru aşkı arama,doğru aşk yoktur aslında…Aşk vardır aşk…Herşeye ve herkese rağmen istemektir aşk.Rağmenlerin düşüdür aşk anlayacağın.ve de anlayacağın çok şey yoktur aşka dair,aşkı aşık için değil aşk için özlersen aşık olursun sen.En güzeli de aşka aşıksan,aşklaşamadıklarına yazarsın aşklarını…

Aşığını değil,aşkını karalarsın o vakit.Ve aşka değil aşığa teşekkür edersin bir çift göz için…

Çünkü aşk bir çift gözdür aslında…kaçırılmayan asla ama….”

Serhat Öztürk
“Aşk, aşıklar arasındaki şeydir. Nedir? Şeydir. Evet, budur.”
Alparslan Zengin
“Üstadım aşkı zaman zaman ben pişmanlık olarak tanımlarım, biraz bahsedeyim sizlerde hak vereceksinizdir. An gelir aşık olursunuz fakat söyleyemezsiniz, söylemediğiniz için pişman olursunuz. Bazen de söylersiniz bir süre sonra neden ben bu kişiye aşık oldum ve söyledim diye pişman olursunuz. Uzun süredir ya da hayatınızda hiç aşık olmamışsınızdır ve sonunda aşık olasınız tutar neden bu zamana kadar aşık olmadım diyerek pişman olursunuz. Pek çok kez aşık olursunuz ama hüsran biter öyle birisini bulursunuzdur ki neden zamanında sana aşık olmadım ya da karşına çıkmadım diye pişman olursunuz. Kısaca aşk pişman olmaktır.”
Mehmet Egemen Özkan
Sizlerde bu sayı boyunca yorumlarınızla “Aşk Nedir ?” sorusuna kendinizce cevap verebilirsiniz.

 

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: