BİRAZ DA MÜZİK

       Hareketli bir yılın ardından,  güzel hayaller ve temenniler ile kutladığımız yeni bir yıla adım atmış bulunuyoruz. Geçtiğimiz yıl müzik açısından yeterince hareketli, coşkulu ve canlıydı. Her ne kadar son dönemlerde sanatçılar daha çok single ya da remiks albümleri ile karşımıza çıkmaya başladıysa da, profesyonel müzik dünyasına yeni katılan birçok ses sayesinde son derece hareketli bir yıl olarak hatırlayacağız 2009’u. Son günlerinde de yeni sesler ve güzel haberler ile kendini canlı tutmayı başaran müzik piyasamız 2010 yılında da tam gaz yol alacak gibi. Şimdiden hayırlısı diyor ve sizler için derlediğimiz müzik haberlerimize geçiyoruz.

 

Ayşe Özyılmazel      İlk Albüm: Ayşe Özyılmazel

      Yazılarından sonra şimdi de ilk albümü ile kendisinden söz ettiren Ayşe Özyılmazel, güzel bir albüm karşımıza çıkıyor. 10 şarkıdan oluşan albüm; ekranlarda video klibi de dönen ‘Enerji’, ‘İki Sakin’, İstanbul’un Kızları’ gibi parçaları da içinde barındırıyor. Sevilen sanatçı Yalın’ın da ‘İki Sakin’ isimli parça ile destek verdiği Ayşe Özyılmazel, yazdığı şarkıların bir hikayesi olduğunu belirtmiş. İlginç ve bir o kadar da eğlenceli sözleri olan ‘Enerji’nin de video yönetmenliğini Hakan Yonat üstlenmiş.

Suat Suna       Yeniden Suat Suna

       Özlenen bir ses, özlemle beklenen albüm! Müthiş yorumu, güzel sesi ve harika şarkıları ile Suat Suna hakkında ne desek az. Neredeyse 4 senedir sabırsızlıkla bekleyen dinleyicilerini sonunda bu özlemden kurtaran sanatçı; “Aşkın Adı” adlı albümü ile müzik marketlerdeki yerini aldı. İçerisinde 9 şarkı bulunan albüm, her zaman ki muhteşem Suat Suna yorumlarıyla birlikte mutlaka arşivinizde bulunması gereken albümler listesine rahatlıkla girebilir.

Candan Erçetin     Onu Sevmeyen Var Mı?

     Yorumladığı şarkılar, besteleri, sanatçı duruşu, hanımefendiliği derken öve öve bitiremeyeceğimiz sanatçılarımızın arasında yer alan pek değerli Candan Erçetin, 5 yıl aradan sonra yeni albümü “Kırık Kalpler Durağında” ile tekrar sevenleri ile buluştu. 16 şarkıdan oluşan albümde Cemal Safi ve Ayşe Kulin gibi isimlerin şiirlerini yorumlayan sanatçı, aynı zamanda Ömer Hayyam ve Neyzen Tevfik gibi adları tarihimize işlemiş kişilerin dizelerinden oluşan bir şarkı da kendisi bestelemiştir. Albümü en yakın kitapçılardan, müzik marketlerden ve internetten satın alabilirsiniz.

Şebnem Ferah      “Benim Adım Orman”

      Geçtiğimiz ay şüphesiz ki uzun süren suskunlukların bozulduğu, sevilen sanatçıların yeni albümleri ile sevenleriyle buluştuğu bir ay oldu. Takipçileri ve sevenleri ile uzun süren bir aranın ardından buluşan diğer isim ise Şebnem Ferahtı. “Benim Adım Orman” adlı yeni albümünü satışa sunan sanatçı sevenlerini oldukça sevindirse de, dinleyicileri arasında bazı farklı görüşlerin odağı oldu. 12 şarkının bulunduğu albüm dinledikçe seveceğiniz, sevdikçe tekrar tekrar dinleyeceğiniz şarkılardan oluşuyor.

            Yeni çıkan albümlerle müzikseverleri mutlu eden Türkçe müzik piyasasının ardından bakalım geride bıraktığımız zaman zarfında dünyada ve yabancı müzik piyasasında neler olmuş.

          Timbaland  Yeni Video Klip

            Yeni albümünde sevilen sanatçı Katy Perry ile seslendirdiği “If We Ever Meet Again” adlı parçası oldukça beğenilen Timbaland, bu beğeniyi bir kliple süslemeye karar vermiş olacak ki Katy Perry ile kamera karşına geçmiş bile. Yeni video klibin yönetmenliğini ise yine Paul “Coy” Allen yapıyor. Yakın zamanda müzik kanallarında dönmesi beklenen klip bakalım hoşunuza gidecek mi?

Jay-Z            Geçmişe Götürecek

            İlk defa 1984 yılında Alphaville ile birlikte dinlenilmeye başlayan “Forever Young” Jay-Z tarafından bir single olarak karşımızda bu kez de. Mr. Hudson’ın Jay-Z’ye eşlik ettiği parçanın video klibi de şarkının isminden ve sözlerinden esinlenilmiş olacak ki siyah-beyaz yapılmış. Video klibin yönetmenliğini ise Anthony Mandler üstlenmiş. Oldukça güzel bir çalışma olarak karşımıza çıkan “Forever Young”ı dinlemenizi öneririz.

 

Eric Clapton        Haziran’ın İkinci Pazarı

        13 Haziran 2010 günü İstanbul 2 dev sanatçıyı ağırlayacak. Biri 19 Grammy ödüllü gitar üstadı Eric Clapton, diğeri ise rock müzik âleminin en muhteşem isimlerinden biri olan Steve Winwood. Bu iki devi bir arada dinlemek ve izlemek isteyenler şimdiden biletlerini alsalar iyi ederler. Zira Avrupa turnesinin son konseri olacak olan İstanbul etkinliğini kaçırırsanız belki de bir daha canlı dinleme şansınız olmayabilir.

 Beyonce         Grammy’de Sahne Alacak

          31 Ocak 2010’da 52. kez Los Angeles’ta gerçekleştirilecek olan Grammy Müzik Ödüllerine 10 dalda birden aday olan Beyonce, aynı zamanda ödül töreninde sahne alacak. Black Eyed Peas ve Taylor Swift’in de sahne alacağı ödül törenine adını altın harflerle yazdıracak gibi görünen güzel sanatçı, müzik dünyasındaki kariyeri açısından gittikçe yükselen bir  yıldız olarak yoluna devam ediyor.

            2009 yılının son ayında müzik dünyasında yaşanan olayların bir kısmını sizler için derlemeye çalıştık. 2010 yılının ilk günlerini yaşadığımız şu günlerde nice güzel müzik haberler ile karşınızda olmayı umarak, tüm Türk E-Dergi okurlarının yeni yılını kutlar, sağlık, mutluluk ve huzur dileriz. Önümüzdeki sayıda buluşmak dileğiyle, esen kalın.

Bir Cevap Yazın