Naçizane

DUA

1 Mins read
Naçizane

DUA

1 Mins read

Rahman ve Rahim olan Rabbim,

Gaffar, Kahhar, Cebbar, Mennan ve Deyyan olan Zat-ı Zülcelal,

Anneme, babama, kardeşlerime, karındaşlarıma, arkadaşlarıma, akrabalarıma, darda kalmışlara, yolda kalmışlara, sıkıntısı olanlara, dertlilere, aşıklara, sadıklara, vefakarlara, yaşlılara, yetimlere, yoksullara, mutsuzlara, hasret çekenlere, bütün kainata ve yaratılmışlara yardım et ve merhametinle muamele et.

Senden yine sana sığınarak şu günahkar kulun dua ediyor, kabul edersen lütfundandır.

Yâr olan Allah’ım, beni bana bırakma, beni senden ayırma, beni uzağa atma, beni senden bîhaber eyleme, beni senin sevginle yaşat ve ölüm anında senin sevginle huzuruna al.

Yâr olan Allah’ım, biliyorum ki herkesi gerçek manada anlayan sensin, içimi döktüğüm ve sözümü kesmeden beni sabırla dinleyen yine ve tek sensin!

Rabb’im, beni, anamı, babamı ve müminleri bağışla. Bizleri umduklarına nail, korktuklarından emin eyle. Beni başkalarının kötülüklerine maruz bıraksan bile (bunun için asla isyanım yoktur) benim elimden, dilimden ve diğer uzuvlarımdan, kötü huylarımdan diğer insanları ve kainatı şerre uğratma.

Rabb’im, bana istediğim ilmi, sapasağlam imanı ve tertemiz sevdanı ve sevdamı nasip et.

 

Ey Allah’ım,

Bilerek veya bilmeyerek işlemiş olduğum kusur ve hatalarımdan ötürü sana karşı mahcubum. Beni ve kalbimi yedi kat yerin altındaki ateşten yapılmış zindandan kurtar ve günahlarımı bağışla.

Ben bilirim ki gözüm yaşını silen yoktur senden özge. Bunun için binlerce kez müteşekkirim.

Lütfen dualarımı kabul et.

Amin.

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: