Naçizane

EDİTÖRDEN

2 Mins read
Naçizane

EDİTÖRDEN

2 Mins read

Merhaba değerli okurlar,

Yazın rehavetinin iyiden iyiye üzerimize çöktüğü şu günlerde sizleri bir Palandöken rüzgarı gibi serin ve ferah hislerle selamlıyorum.

Kırk dokuzuncu sayımızı yayımlıyoruz. Türk E-Dergi için büyük bir dönüm noktası olacak olan ellinci sayımızın arifesindeyiz. Bu ay dergimizi ÖSS’ye giren kardeşlerimiz için özel bir sayı niteliğinde hazırladık. Üniversitede okumakta olan ya da mezun olup şu anda yüksek lisans yapmakta olan, kimi çalışan, kimi üniversitede araştırma görevlisi olan yazarlarımız, genç üniversite adaylarına bölümleriyle ilgili tecrübelerini ve tavsiyelerini aktardı. Tercih döneminde bilinçsizce davranıp bunun cezasını yıllarca çekmemek için bu birinci ağızdan tavsiyeler üniversite adayları için çok bilgilendirici olacaktır diye düşünüyorum. Ayrıca dergimizin genel yayın yönetmeni Mehmet Egemen Özkan iyi meslek-kötü meslek kavramları üzerine temel bir yazı kaleme aldı.

Üniversite adayı olan arkadaşlarımız, akıllarına gelen bütün soruları dergimizdeki yazıların altına yazarak ya da bizimle info@turkedergi.com adresinden irtibata geçerek istedikleri yazara ulaştırabilirler. Bu konuda kendinizi rahat hissediniz. Bu dergi havadan konuşup aşağı bakmayanların değil, söyledikleri sözlerin işe yarar olmasına çalışan samimi insanların dergisidir.

Üniversite adayları için çıkardığımız bu özel sayımızda “Bir Usta” köşesinde yayımlamak üzere üniversite eğitimi ve bilim hakkında öğretici bir yazı olacağını düşünerek 1960 Nobel Fizyoloji/Tıp Ödülü sahibi Peter Brian Medawar’ın “Genç Bilimadamına Öğütler” adlı kitabından bir parça seçtik.

Bu sayımızda özel sayı kapsamından başka dünyamız için çok önemli bir konu olan “Yeşil Kimya” üzerine yazdığı devam yazısıyla Beysim Öztürk, “Ağlamak İstiyorum” adlı şiiriyle Nagihan Tekinaslan, “Ben” adlı duygulu yazısıyla Ender Kılınç sizlere seslendi. Bendenizin yazdığı “Üniversitede Bir Ölüm” adlı polisiye öyküyü de bu ayki sayımızda okuyabilirsiniz. Gündem Takibi’ni bu sayımızda Uluslararası İlişkiler bölümünde yüksek lisans yapmaya ve araştırma görevlisi olarak çalışmaya başlayan değerli bir yazarımız olan Alparslan Zengin yaptı.

Gerçek bir dönüm noktası ve muhteşem bir dergi sayısı için ellinci sayımızda görüşmek üzere.

İyi okumalar, iyi tatiller dileriz.

 

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: