Naçizane

EDİTÖRDEN – AŞKIN KİTABINI YAZAN YAZMIŞ BİZ DERGİSİNİ HAZIRLADIK!..

1 Mins read
Naçizane

EDİTÖRDEN – AŞKIN KİTABINI YAZAN YAZMIŞ BİZ DERGİSİNİ HAZIRLADIK!..

1 Mins read

Merhabalar,

Onlarca aşk içerikli yazı ve makale okuduktan sonra insanın aşkla ilgili söyleyecek ne kadar çok sözü olduğunu bir kez daha görmüş oldum. Bu sayıda birbirinden farklı ya da zıt iki kelimeye anlam katan tek kelimenin “aşk” olduğunu öğrendim ya da yazar ve şair arkadaşlar o kadar marifetliydiler ki, benim böyle düşünmemi sağladılar.

Yine bu sayı esnasında bazı yazarların aşk denilince nasıl üretken olduğunu bazılarınında özellikle aşk yazısı yazmaktan nasıl kaçtığını gördüm. İki yazar topluluğunun da yazma veya yazmama nedeni  ‘AŞK’ idi.

Yıllardır Şubat ayına denk gelen sayılarımızı aşk temalı eserlerle süslüyor arkadaşlarım, her biri aşkın dergisini hazırlamak için büyük uğraş veriyor. Bu sayıda sizler için bir kolaj yapmaya çalıştık arşivimizden, “AŞK” temalı en çok okunan yazı ve şiirlerimizi görünür kıldık.

Aşkı matematiksel, felsefi, biyolojik en önemlisi edebi olmak üzere her yönüyle irdeleyen bir sayı sunmak istedik sizlere.

Önümüzdeki sayıda da sizlere her yönüyle “AŞK” ın en önemli unsuru olan “KADIN” –ı  anlatacağız. Aslında kadınlar kendilerini anlatacaklar, erkeklere “BİR SAYILIK KADIN OL!..” diyecekler, bir kerelik adam olamayanlara inat!.

Tüm hanımefendi arkadaşlarımı gelecek sayı için aramıza davet ediyorum, erkeklere nasıl adam olmaları gerektiğini öğretmek için.

E-posta: info@turkedergi.com

Twitter: http://twitter.com/turkedergi

Facebook: http://www.facebook.com/pages/Izmir/Turk-E-Dergi/110903976436?ref=ts

 

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: