Naçizane

EDİTÖRDEN

2 Mins read
Naçizane

EDİTÖRDEN

2 Mins read

Merhaba değerli TED okurları,

Bu sayıyı yayına hazırlarken kaçıncı sayıyı hazırladığımızı bir an için karıştırdım, o kadar hızlı geçiyor ki zaman, şu an hangi zamanı yaşadığımızın farkına varamıyoruz, bugün hangi günün dünü, hangi günün yarını olduğunu bilemiyoruz.

Hepimiz içimizde bir umut taşıyoruz, bugünün dünden, yarının bugünden iyi olma umudunu.

Zamana nerden baktığımızı, nasıl algılandığımızdan daha fazla önemsiyoruz. Mevkiimizi yaptığımız işten daha önemli hale getiriyoruz. Zaman zaman mevkii de unutup, kendimizi merkez haline getiriyoruz.

Altta kalmamak için birilerini altta bırakıyoruz,  çoğu şeyi hoş görmüyoruz ancak kimsenin görmediğini zannettiğiniz ama kapısı da olmayan bir yerde hoş görülmeyen eylemlerde bulunabiliyoruz.  Yaptığımız yanlışların farkına varıp yapmamak yerine o yanlışları bir kez daha yapma şansına erişebilmek için bu yanlışlıkları insanlara doğru göstermeye çalışıyoruz.

Emek vermeden yemeğin hazır olmasını bekliyoruz, emek verene de emeğinin karşılığını vermiyoruz. Ya da zaman oluyor kendi emeğimizi büyütüyor başkalarının verdiği emeği küçümsüyoruz, zaman zaman da yok ediyoruz.

2009’un hakkını veremeden 2010’dan bir şeyler beklemenin yersiz olacağından mıdır bilinmez,  aklımdan geçen tek söz “herkes ektiğini biçer”!..

Sitem dolu bir editör yazısı olarak algılamayınız sizlerle paylaştıklarımı sadece yarını oluşturmada en büyük etkenin bizler olduğunu hatırlatmak istedim.

 

İyi yıllar, iyi okumalar.

Not: 53. Sayımız 14 Şubat’a denk gelmesi nedeniyle  dergimizin klasikleşen biraz da sloganlaşan “Aşkın kitabını yazan yazmış biz dergisini çıkartıyoruz!” sayısında sizlerinde yazılarınız, şiirleriniz, fotoğraflarınız yahut resimlerinizle aşkın dergisine katkıda bulunmanızı bekliyoruz.

info@turkedergi.com

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: