Naçizane

FETHULLAH’IN YEŞİL KART’I

2 Mins read
Naçizane

FETHULLAH’IN YEŞİL KART’I

2 Mins read

Basında, tarikat lideri Fethullah Gülen’in, sığındığı ABD’den dönüp dönmeyeceği hakkındaki haberlerden geçilmiyor.

Pensilvanya’daki mahkemenin yargıcı davada sunulan belgelerin inandırıcı nitelikte olmadığını öne sürerek irdeleyici açıklamasıyla Feto’nun Yeşil Kart başvurusunu reddetti.

Yargıç gerekçesinde; “Gülen’in olağanüstü yetenekli kategorisinde Yeşil Kart alabilmesi için ulusal ve uluslararası kapsamda mesleğinde en üst düzeye yükselmiş olması gerekir. Kendisi din adamıdır, ancak karşımıza eğitimci olarak çıkmıştır.” diyor. Gülen’in akademisyenlikten çok uzak olduğunu ve akademisyenlere para ödeyerek, kendi sponsorluğunda konferanslar düzenleyerek hakkında ve hareketi ile ilgili yazılar yazdırdığını belirtiyor; “Kendi çalışmalarını finanse etmek davacıyı akademisyen yapmaz.” diyor. Mahkeme ilkokul mezunu birinin bilim adamı olamayacağına karar veriyor.

Fethullah Gülen’in Yeşil Kart alması için mahkemeye referans mektubu yazanlar arasında Yunan asıllı, CIA’den emekli, analiz ve yapım direktörü ve CIA’in Balkanlar uzmanı da olan George Fidas, eski CIA ajanı ve CIA’in Türkiye’deki olayları araştıran adamı olarak bilinen Graham Fuller, ABD’nin eski Ankara Büyükelçisi Morton Abramowitz, Ortodoks rahip Aleksander Karluços ve daha birçok kişi var.

ABD yargısı, Gülen cemaatinin finansal kaynaklarını da açıklıyor; Suudi Arabistan, İran, Türkiye, CIA… ABD’deki savcılık, yıllık gelirinin yüzde 10 ve yüzde 70 arasındaki payını Gülen hareketine bağışladığını itiraf eden işadamları olduğunu, bu rakamların kişi başına 20 bin ile 300 bin dolar arasında değiştiğini, İstanbul’daki bir işadamının Gülen hareketine yılda 4-5 milyon dolar bağışladığını öne sürüyor.

Türkiye’de yadsınan, Gülen medyasının saldırıları karşısında değer yitiren gerçeklerin hepsi ABD’de dosyalara girdi.

Türkiye’de Yargıtay Ceza Genel Kurulu “hoca efendi”yi “terör bağlantılı suçlu oluşuna ilişkin kanıt bulunamadığı için” akladı. Laikliğe aykırı irticai davranışları her an yargıda gündeme gelebilir.

Dolarlar yeşil yeşil… CIA’in eski uzmanları da yanında. Dünya’nın 100 düşünürü arasında birinci seçilmek de kolay değil!

İngiltere’de yayınlanan Prospect ve Amerikan Foreign Policy dergilerinin düzenledikleri dünyanın 100 düşünürünü belirlemek amacıyla yapılan internet anketinde Fethullah Gülen’in birinci olması dergicileri şaşırtmış. Prospect’in yazı işleri müdürü Guardian gazetesine şunları söylemiş: “Adını sanını duymadığımız bir insanı bir numaralı düşünür yaparken ne kadar gülünç duruma düştüğümüzü anladık. Meğerse Gülen’in gazetesi Zaman, yandaşlarına oylamayı tıklatıp bu sonucu yaratmış.”. Orhan Pamuk ise muhteremin yandaşlarınca dördüncü yapılmasına üzülmüştür. İkinci olması gerekmez miydi?

Fethullahçıların tarikat yurtlarında kalan öğrencilere, “Hoca Efendi Amerika’da yaşıyor, sağlığı çok kötü.” palavrası atılır. Unutkanlıkla mücadele ediyor, kalbi zaman zaman tekliyor, şekeri yükseliyor… Şimdi onu ülkemizin modern hastanelerine bekliyoruz. Hastanelerimizin ABD’dekilerden ne eksiği var?

Hiçbir şeriatçı güç Türkiye’yi Ortaçağ’ın karanlığına sürükleyemeyecektir.
Unutma! Cumhuriyetimiz sonsuza dek yaşayacaktır.

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: