ArşivNaçizane

GENÇ İZ 2008

3 Mins read
ArşivNaçizane

GENÇ İZ 2008

3 Mins read

 

SUNUŞ

Genç İz organizasyonları Türk E-Dergi tarafından gençlerin tüm organizasyon aşamalarında rol almasını sağlayarak meslek ve birikimlerine artı değer katmak, gençlere ekip çalışmasını öğretmek, onların beşeri ilişkilerini güçlendirmek, gençlere mükemmelliyetçi organizasyon ve çalışma ortamını hazırlama becerisini kazandırmak için yapılmaktadır.

Genç İz organizasyonlarının içeriği, her yıl Türk E-Dergi organizasyonları yönetim grubu tarafından günün şartlarına uygun ve doğrudan Türkiye ve geleceğini ilgilendiren konular arasından özenle seçilen başlıklara göre belirlenmektedir.

GEÇMİŞ GENÇ İZ ORGANİZASYONLARI


Genç İz organizasyonlarının ilki 2007 Mayıs ayında İzmir Ekonomi Üniversitesi’nde İzmir Ekonomi Üniversitesi Avrupa Birliği ve İzmir Ekonomi Üniversitesi Tiyatro Kulübü desteği ile gerçekleşmiştir.

Genç İz 2007 organizasyonlarında İzmir Ekonomi Üniversitesi’nin Bilgisayar Mühendisliği, Yazılım Mühendisliği, Moda Tasarım, Uluslararası İlişkiler ve Avrupa Birliği, Uluslararası Ticaret ve Finansman, İşletme, Ekonomi, Görsel İletişim Tasarımı, Mütercim Tercümanlık bölümlerinden öğrencilerin, aldıkları eğitimin geleceklerine katkıları ve sektörün gerektirdiği birikim ile aldıkları eğitimin kazandırdığı birikimin karşılaştırılmasına yönelik 15-20 dakika süren, kendi bölümlerini baz alarak hazırladıkları sunumlar dinleyicilere aktarılmıştır.


Sunumların sonunda “Gençlik ve Üniversite” konulu panel Yrd. Doç. Tijen Harcar başkanlığında akedemisyen kanadı Öğretim Üyesi Süleyman Kondakçı, Öğretim Üyesi Halit Soydan, Doç. Dr. Murat Hatipoğlu ile öğrenci kanadı Uluslarası Ticaret ve Finansman bölümü öğrencisi Sait Huyut, İşletme bölümü öğrencileri Melike Emiroğlu ve Alparslan Zengin’in yorumlarıyla gerçekleşmiştir.


Genç İz 2007 organizasyonu süresince İzmir Ekonomi Üniversitesi Tiyatro Kulübü sunumlar öncesi didaktik oyunlarıyla izleyicilere keyifli anlar yaşatmış ve sunum içeriği hakkında izleyiciye ön bilgiler vermiştir.

GENÇ İZ 2008

Genç İz 2008 ‘in, Genç İz 2007 ‘de edinilen deneyimle daha profesyonel olması, daha fazla kişiye hitap etmesi, seyircileri de organizasyona dahil ederek daha keyifli ve bilgi paylaşımının daha yoğun olması amaçlanmaktadır.

 

Genç İz 2008 ‘in teması “Değişmeli miyiz? Gelişmeli miyiz?” olarak Türk E-Dergi organizasyon yönetim grubu tarafından belirlenmiştir.

 

 

Genç İz 2007 ‘de yer alan sunumların yerini Genç İz 2008 ‘de belirlenen tema çerçevesinde yapılacak olan 3 adet panel alacaktır. Bu üç panelde yer alacak konuşmacılarımız Türk E-Dergi organizasyon yönetim grubu tarafından seçilmiş İzmir Ekonomi Üniversitesi öğrencileri ve Türk E-Dergi organizasyon yönetim grubu tarafından hazırlanacak anketlerin İzmir Ekonomi Üniversitesi öğrencilerinin oylamaları ile belirlenecek ve alanında uzman kişilerden oluşacaktır.

 

 

“Değişmeli miyiz? Gelişmeli miyiz?” teması Sinema, Dış Politika, Bilim ve Eğitim Kalitesi (Beyin Göçü) başlıklı panellerle ele alınacaktır.

 

Genç İz 2008 organizasyonununda, gelecek Genç İz organizasyonları için, kendi kategorisinde yılın en iyisi olanların İzmir Ekonomi Üniversitesi öğrencileri ve Türk E-Dergi okuyucuları tarafından seçilmesi ve plaketle ödüllendirilmesi amaçlanmaktadır.

Genç İz 2007’de olduğu gibi İzmir Ekonomi Üniversitesi Tiyatro Kulübü, panellerle ilgili didaktik ve satirik oyunlarıyla Genç İz 2008’e de renk katacaktır.

Ayrıca Genç İz 2008’de her panel girişinde 10 dakikayı aşmayacak şekilde İzmir Ekonomi Üniversitesi öğrencileri tarafından hazırlanmış ilgili panel konusunun içeriğinde kampüs içi ve dışı röportajlarla panel konuşmacıları dışındaki kişilerin de ilgili panelin anlamını daha da güçlendirmesi amaçlanmaktadır.

 

GENÇ İZ 2008” NE ZAMAN ?


Genç İz organizasyonları salt bir iş günü içinde yapılmaktadır. Genç İz 2008 için velirlenen tarih 26 Mart 2008 Çarşamba günüdür.

 

Türk E-Dergi Organizasyonları Yönetim Grubu tarafından seçilmiş Genç İz 2008 Yönetimi:

 

Başkan

Organanizasyon Genel Sorumlusu

Mehmet Egemen Özkan

 

Kaynak ve Sponpor Sorumlusu
Onur Akgöz


 

Panel Sorumlusu
Alparslan Zengin

 

 

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: