56. SayıEditörden

GÜZELLERDE VEFA VAR

1 Mins read
56. SayıEditörden

GÜZELLERDE VEFA VAR

1 Mins read

Ger derse Fuzûli ki; “güzellerde vefa var”
Aldanma  ki şâir sözü elbette yalandır.

Fuzûli’nin  ölümsüz mesnevisi “Leyla ve Mecnun” dan Mecnun dilinden bir gazelin son beytiyle başladım. Sonla başlangıç yaptım, bir başlangıçla sonlandıracağımın sözüyle devam edeyim sözlerime.

Duygularımızı ve düşüncelerimizi akıl ve yürek süzgecinden geçirip  sanal dünya üzerinde elli altı sayıdır sizlere sunmaya çalışıyoruz.  Okur sayısına endeksli olmayan bir dergide, salt üretmek ve paylaşmaktan zevk alan arkadaşlarımızla yola devam ediyoruz.

Düsturumuz olan arkadaşlık bağı sayesinde yayın hayatımızı sürdürmeye devam ederken, her geçen sayıda bu bağlar güçlenip aynı zamanda yeni arkadaşların aramıza katılmasıyla bağlarımız genişliyor.

Birbirlerinin yüzünü  bir kez bile görmemiş insanların dost olabilmesi, bazılarıyla bir yıldır bazılarıyla dergi kurulduğundan bu yana, günden güne artan samimiyet ve karşılıklı güven ile birlikte, ailemizle paylaşamadığımız sırları paylaşır duruma geldik.

Dergimiz ilk yayın hayatına girdiğinde 18 yaşında üniversite hazırlık öğrencisiyken şimdi aynı üniversitede araştırma görevlisi olmam,  benden büyük abi ve ablalarımı dergide yazı yazmak için ikna etmeye çalışırken şimdi dergideki arkadaşlarımın abisi olmam bu sürecin nasıl hızlı ve seviyeli bir şekilde ilerlediğinin göstergesidir.

Fuzûli’nin değişindeki naifliğin aksine bizler yalandan, hileden, büyük kelimelerden uzak durarak, günden güne alimleşerek, alimleştikçe halimleşirken naçizane ve şairane eserlerimizi sizlere sunmaya çalışıyoruz.

Gelelim sona, son kelimelerimizle bir başlangıç yapmaya, bundan böyle editörlük görevini genç arkadaşlarım üstlenecek, değerli dostum Alparslan Zengin ve bendeniz kendimizi yeni yayın yöneticileri yetiştirmeye adayacağız, bilgilerimizi ve deneyimlerimizi yeni arkadaşlarımıza aktarmaya çalışacağız.

Sizleri de yazar ve yayın yöneticisi olarak aramızda görmekten memnun olacağız.

Güzellerde vefa olması dileğiyle iyi okumalar.

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: