61. Sayı

HUY

2 Mins read

Ah o olmayasıca karanlık ne zaman bitecekti? Şafağı özlemiştim. Geceler giderek daha tahammül edilmez olmaya başlamıştı. İlk sevişmenin ardından bir ikincisini sonra üçüncüsünü arzulayan, istediğini alsa da almasa da gitmeye yeltenmeyen ve yatağımı işgal etmekte ısrar eden o sarışın mahluk, bir an evvel sabah olmasını, gün ışığının perdelerin arkasından odaya sızmasını istememe vesile oluyordu. Kesinikle güzeldi, sevimliydi, iyi huyluydu, sevgilimdi ama geceyi bu evde, bu odada, bu yatakta geçirmesi gerekmezdi.

Ben huysuz bir adamım. Kendimi bildim bileli böyleyim. Çocukluğumda annemle kavga eder dururdum. Daha kendimi bilmediğim zamanlarda eve gelen çocuklarla kavga edermişim. Erkek yurdunun en başa bela sakiniydim. İş yerinde üç kuruşa eşek gibi çalıştığım için bana tahammül eden patronum dışında kimse selam vermez bana. İlkokulda ödevlerimi beğenmeyen öğretmeni tekmeledim. Kendi kafamdaki dışında hiçbir doğruyu ve düzeni kabul etmedim,  etmem. Benimkilerle örtüşmedikçe kurallardan nefret ederim. Beni kendim belirlemediğim bir sıralamayı takip etmek zorunda bıraktığı için kronolojiden tiksinirim, tüm tarih kitaplarımın arka sayfaları yırtıktır bu yüzden. Velhasıl, ben adi bir şerefsizim.

Şimdi diyeceksiniz ki insan huysuz diye, kendi kurallarına bağlı diye, sevgilisinden ayrı uyumak istiyor diye kendisine adi bir şerefsiz der mi? Der efendim, benim gibi huysuz biriyse sadece başkalarına değil kendisine de huysuzluk eder. Yeri gelir canımın istediğini yapar yeri gelir canım ne isterse onu yaptığım için kendime kızar, kah kendi yanaklarımı okşar kah yedi ceddime küfrederim. Bu gelgitten ötürü ne tadım kaçar ne de mutluluk duyarım. Kendimle cebelleşmekten vazgeçmemişsem hayat normal seyrinde devam ediyor demektir. Bu da iyi bir şey sayılır zira değişim kadar sinirlerimi yerinden oynatan bir şey yoktur.

Selin yanımda uyumaya başladığından beri yaşadığım huzursuzluğun sebebi de buydu. Ben yalnız uyumaya alışkındım. Bu durum değişmemeliydi. Değişti. Selin benim yanımda uyumaya başladığından beri bu huyundan vazgeçmedi. Sıkıldım, huysuzlandım, uykusuz kaldım ama nihayet alıştım. Bu tam olarak ne zaman gerçekleşti bilmiyorum ama Selin’le aynı yatağı paylaşmanın hayatımın normal seyri olduğunu anladım. O günden beri ilk defa yalnız yatıyorum. Sıkılıyorum, huysuzum ve uykusuzum.  Ah şu karanlık ne zaman bitecek? Şafağı özledim. Selin’i de özledim. İyi dayandı ama yoruldu sanıyorum. Hiçbir şey söylemeden gitti. Hiçbir şey söylemeden gelir mi bilmiyorum. Bildiğim o gelene kadar uykusuz kalacağım, yokluğuna alışana kadar uykusuz kalacağım, yokluğuna alıştıktan sonra gelirse uykusuz kalacağım, yokluğuna alıştıktan sonra gelirse varlığına alışana kadar uykusuz kalacağım. Ben hep huysuz ve muhtemelen uykusuz kalacağım.

Related posts
70. Sayı

Eski Sevgiliyi Geri Kazanmanın Yolları

1 Mins read

Eski sevgilinizle çok mutluydunuz, onun yanındayken hiç olmadığınız kadar çok mutlu oluyordunuz ama bir gün her şey değişti. Her şeyin sonuna gelindi. Ayrılık oldu…
Kimse hayatında en çok değer verdiği insanı kaybetmek istemez. Sizinde tekrar onu geri kazanmak istediğinizi biliyorum. Yoksa neden bu yazımı okuyorsunuz ki değil mi ?
Tabi onu tekrardan kazanmak istiyorsanız birkaç adımı uygulamanız gerekecek.
1.Adım; Ondan uzak durun
Evet yanlış duymadınız, ondan uzak duracaksınız. Onu gördüğünüzde görmemezlikten geleceksiniz ki sizi özlesin, sizi ne kadar çok alıştığını anlasın.
2.Adım; Arkadaşlarınızla Vakit Geçirin
Arkadaşlarınızla beraber zaman geçirin. Sakın ayrıldınız diye depresyona girmeye kalkmayın. Üzülen sadece siz olursunuz. Hiçbir şey olmamış gibi hayatınıza devam etmelisiniz.
3.Adım; Sakın kıskandırmak için sevgili bulmayın.
Eğer ki bu dönemde eski sevgilinizi kıskandırmak için yeni bir sevgili arayışına girerseniz çok şey kaybedersiniz. Eski sevgilinizi gerçekten kaybedersiniz ve bu sefer geri dönüşü olmayabilir. Hem sizin amacınız eski sevgilinizi geri kazanmak, yeni sevgili bulmak değil ki.
4.Adım; İletişimi tamamen kesin
Eski sevgilinizle tüm iletişiminizi kesin. Kendinizi elinin altında bulunan birisi olarak tanımasına imkan vermeyin. Ayrıldığınız için üzgün olduğunuzu, hala onu unutamadığınızı, yeniden birlikte olmak istediğinizi söylemek iyi bir yöntem değildir. Mesaj atmayı, onu aramayı kesin ! Bu sefer tüm roller değişecek ve eski sevgiliniz kendisini unuttuğunuzu zannedecek ve size ulaşmaya çalışacaktır.
5.Adım; Sosyal Paylaşım sitelerinden durum yazmayı bırakın
Sosyal paylaşım sitelerinden ona hitaben sözler yazmayı bırakmalısınız. Bu tamamen yanlış bir düşüncedir. Orada yazdıklarınızı okuyup geri dönecek mi zannediyorsunuz ? Ben cevap vereyim kocaman bir HAYIR ! Geri dönmeyecek.

Bu adımları uygulamanız durumunda hem siz eski sevgilinizi daha çok özleyeceksiniz hem de o sizi özleyecek, ne yaptığınızı onu unutup unutmadığınızı öğrenmek için bir şekilde sizinle iletişime geçmeye çalışacaktır..

70. Sayı

BİR BAKIŞ İŞTE!..

1 Mins read

Yazar ResmiYazar ResmiHani bakarsın ya bazen semalara, uzaklara…
Ne kimseler bilebilir gördüklerini, ne gözlerin şekil verebilir onlara.
Ama sen görürsün o uzaklara bakarken zihninde dolaşan düşünceleri, hayalleri…

Baktığın uzak diyarlar gibi hayallerinde uzaktır çoğu zaman sana.
Bazen yaklaştığını hissedersin onlara, bazen de imkansızlaşır aklında yer ettikçe.
Ve o bakış belirler çoğu zaman gideceğin yolu, atacağın her adımı…

Hatta kimi zamanlarda o da çaresiz kalır, kafan karışır.
Bakışına engel olmaya başlar göz kapakların.
Ve kapanır bazen hayallerine giden bütün yollar.

Bir bakış işte…
Kimi zaman şair eder aşığı; ak sayfasına bakarken düşündükleriyle, kimi zaman deli eder insanı aynaya bakarken canlanan korkularıyla.

Yunus LEKESİZ

70. SayıNaçizane

Zamanda Eriyen Aşk

1 Mins read

Yokluk ile varlık arasında bir hikaye yaşamımız..Efsanelerin millileştirilmiş aşkların, özdeyişlerin ötesine gizlenmiş yarım varlık türünde  sevgi yontucularının serzenişi.

Hep söylenir durur zaman, bitirilmeye yüz tutmuş günlerin geri dönüşü olmayacak her şeyin çıkar yolu o hep yokken karşımızda belirir diye. Bense ne çağa uygun ne yerleşik bir düzende, konar göçer bir ruhla dolanmaktayım bu şehirde..Kendi yağmurlarımı süzüyorum hüznün imbiğinden içime yağan dışarı ise tebessüm gibi yakıcı sıcağımla doluyorum gönüllere.

Eğer su gibi yolunu buluyorsa hayat bize sunduklarıyla; bir ödül de zamana vermek gerekir.

Geçmiş zaman şarkılarını bize umutla hatırlattığı için.

 

Aşk kadar başına taş düşsün derdi bir arkadaşım. Başta anlam verememiştim söylenilene. Kulak ardı yapmam gereken onca şey varken şimdi diyorum ki niye?

Cağlayanlar oluşturuyor köpük köpük sensizlik. Kimine göre ölüm gibi bir temizlik,  senden ayrılmak. Zamanı seviyordum seninle akıyor diye seni seviyordum zamanı unutturuyor diye.

Oysa iki kişilik bir oyun perdesi değilmiş kapanan, zamanın konvoyunda akıp giden yolun hüzünlü bileşenleriymişiz. Bir ihtiyacı varsa demekten alıkoyun kendinizi. Tedariklidir ayrılmasını bilen, susmak yenilgidir ben de yazıyorum. Aşk kadar yalnızlık düştü başıma,

İki toplayıp bir yazıyorum, yenilgilerden kendimi alamıyorum.

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: