Naçizane

İKİ SIFIR BİR SIFIR

2 Mins read
Naçizane

İKİ SIFIR BİR SIFIR

2 Mins read

İki sıfır sıfır dokuz..

Artı bir

İki sıfır bir sıfır…

     Artı bir sayı, artı bir umut ve artı bir gülümseme… Üç yüz altmış beş parçaya ayrılan artı bir… Sayısız parçalara dağılan arta bir umut ve de sonsuz bir ışık yakan artı bir gülümseme…

     Nedensiz değil tüm dünyanın heyecanı, nedensiz değil içi içine sığmayan çocuksu kahkahaların yüzlerde yerini alması. Tıpkı ilkokulda biten defterin ardından kullanılacak yeni defter gibi… Kenarda bekler, bir önceki defterin son satırlarının doldurulmasını. Çocuk kalbi, çocuk aklı der ki yeni defterim bir öncekinden daha düzenli olacak, bir öncekinden daha güzel el yazısı ile yazacağım ve bir öncekinden daha güzel cümleler kuracağım yepyeni defterimde.

    İşte yepyeni defterimiz 2010. Rengârenk kalemlerle yazılı, cıvıl cıvıl cümleleri, birbirinden güzel kenar süsleri olan bir defter olsun. Bir de güzelce kaplamalı o defteri; ola ki bir şey dökülür üstüne, o kap korumuş olur onu. Tüm olumsuzluklardan korur onu o kap. Sayfaları tertemiz defterimiz bizimle devam eder yepyeni bir başlangıçla devam eden yolculuğumuza. Ama sahip de çıkabilmeli o deftere.. İçindeki artılar, eksiler ve yıldızlı aferinler ile içimize sindirebilmeli.

 İki sıfır bir sıfır…

     Yanıltmayan bir sene, yanıltsa da hep artı birlerini beraberinde getiren bir  „üç yüz altmış beş gün“ olsun. Tüm hızıyla huzuru tattırsın, sağlığı yanından hiç eksik etmesin ve de mutluluğu getirsin. Hayat beklemez, defterin yapraklarını cevirseniz de çevirmeseniz de; en güzel kaleminizle en güzel cümlelerinizi satırlara dökseniz de dökmeseniz de.  

      Yaşamaya değer güzelliklerin ardından el sallamamak, onları kendi güzelliklerimize dahil edebilmek dileğiyle.

 

Mutlu yıllar…  

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: