Naçizane

KADINLAR NE İSTER?

3 Mins read

O kadar önemli mi kadınların ne istediği, zaten kadın hakkı diye bir şey yok kıllı Hakkıların ne istediği her zaman daha önemli insanlık için, sonuçta sırtından sopayı karnından sıpayı eksik etmememiz gereken bir kesim için yazı yazmak bile yersiz, aslında günaha bile girebiliriz bu yazıyı yazarken ee sonuçta kadınlar şeytanın dünyadaki yansıması, ana rahmine düştükleri an günahkarlar, Adem babamız bile Havva denilen şırfıntının yüzünden kovulmadı mı cennetten, annemiz, kız kardeşimiz, teyzelerimiz, karımız dışında hepsi fahişeliye aday zaten bak hala yazı yazmayı sürdürüyorum, her cümlemizde sürekli bir taraflarına koyduklarımızı yazmaya değer mi, bazı bölgelerde hala başlık parası olduğuna inanamıyorum bu kadar değersiz varlıklara nasıl paha biçilebilir, aa tamam mal ulan bunlar biz hani  sağmalık inek alırken hangisi sağlıklıysa ve fazlaca süt veriyorsa ya da at alırken diyelim hangisinin üstüne daha fazla binilebiliyor ve ne kadar ağırlığı kaldırabiliyorsa ona daha fazla para veriyoruz ya o hesap.

Bunların yüzünden bizler biricik karılarımızı aldatıyoruz, bak görüyor musun kaltaklar kanımıza giriyor biz ondan dolayı yatağa giriyoruz, gözlerimize perde iniyor ne yapıyorlarsa  o yüzden biz çoluğumuzu çocuğumuzu işimizi gücümüzü kaybediyoruz, valla bunlar harbiden şeytan. Bizim gibi su gibi duru ve tertemiz cennetlik varlıkları nasılda bozuyorlar. O yüzden biz bunları böyle kaplıyoruz, şirretlikleri bizlere bulaşmasın diye bir saç teli bile bizleri günaha sokabilir bunların hanimallah.

Abi ortalıkta bir karı buldun mu hemen lafı atıcan, kalçaya eli şöyle bir daldırıcan, kenarda sıkıştırırsan tecavüz etmezsen adam değilsin. Neden bunlar makyaj yapıyor, neden bunlar böyle giyiniyorlar çünkü onlar da istiyorlar. Kadın dediğin ortalıkta dolaşmaz evde çocuk bakar sadece. Evlenesiye kadar babasının evlendikten sonra kocasının sözünden çıkmaz. Çıktı mı bak görüyorsun neler oluyor, namusu kirleniyor bir kere, ondan sonra da bize düşüyor namus temizlemek, temizleyelim derken elimiz de kana bulanıyor. Adalet sistemi bizi ödüllendireceğine anlaşılmaz bir şekilde ceza veriyor.

Birde 8 Mart diye bir şey uydurulmuş “Dünya Emekçi Kadınlar Günü” diye bu kadar saçma bir şey var mı ya, neyin emeğini veriyorlar ki Allah’ın aşkına bütün dertleri çeken erkekler, bizler eve para getiriyoruz sabahtan akşama kadar uğraşıyoruz. Bu ve benzeri günler modern dünyanın uydurmasyonu kadınların altımızdan üstümüze çıkma uğraşları.

En deli olduğum konu bazı erkeklerin kadınlara değer vermesi, kibarlık sergilemesi ha anlarım yatağa atana kadar ya da nikahı basana kadar  biraz oyun sergilemek, sonuçta hepimiz doğuştan jönüz değil mi ? Ama bazıları hakkeden bu varlıklara değer veriyorlar anlamıyorum bunlar erkeklerin yüz karası zaten top bunlar. Kadın kibarlıktan ne anlar, valla bir gül o dikenlerini saplar.

Abi ne kadar kızla birlikte olursan senin için bir madalya, rütbe omzundaki apolet. Bazı erkeklerin kendini bir kadına adaması kadar ikinci bir saçma bir şey yok zaten. Kadın seçerken dikkat ha paket açılmamış olacak yani birinci el paketi açacak  ilk kişi sen olacaksın açtıktan sonra gerisi önemli değil.

Neyse bu değersiz varlıklar üzerine bu kadar konuşmak yeter.

Aileler kızlara verecekleri terbiyeyi, ahlak duygusunu ve namus vurgusunu ilk önce oğullarına versinler ki yukarıda yaptığım hicivler tersine dönsün. Kadınlara bir mal gibi bakılmasın. Ayrıca erkekler en değer verdiği insanın yani annelerinin de bir kadın olduğu unutmasın. Kendi bacısına, karısına yapılmamasını istemediği şeyi yapmasınlar. Erkeklerin dünyasında bütün zorlukları çeken tüm kadınların “DÜNYA EMEKÇİ KADINLAR GÜNÜ ” kutlu olsun.

Unutmadan başlığa bir yanıt verelim kadınlar yukarda bahsettiklerim düzelmediği sürece erkek olmak isterler.

 

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: