70. Sayı

KEŞKE YENİDEN GELSEK

1 Mins read
70. Sayı

KEŞKE YENİDEN GELSEK

1 Mins read

İki damla gözyaşının  dile dökülesi binlerce kelimesi vardır oysaki.Dünyaya gelişimde aklımda şuan olan her şeyi hiç birşey yapan o duygu en güzeliymiş diyorum.Sana ve bana veyahut da dünyaya akan her gözyaşı ıslaklığını yitirmiş gibi aksın istiyorum her gözden..

İnsan,ağlamayı sadece gözyaşı olarak bilen ama yaşadığı her mutsuzluk ve umutsuzluğun ışığını bile görmeden gözyaşınında ötesinde sarfedilen her bir kelimedir.Sanki ağlayarak gelmiş gibi dünyaya,yeni yıla giriş tecrübecilerinin laflarından biriyle hareket eden,basiretsizliğine isyanın tek yolu olduğunu düşünen biçare varlık.

Herşey bir yana, rahatsız edici olan nedir biliyor musun?

Sen herkese bakarsın,yolda yürürken,otobüse binerken,markete giderken,alışveriş sırasında,uyurken bile bakarsın insanlara seyredersin onları ama herşey bittiğinde “onlar sadece ağlıyorlar” dersin.Ve sen buna öyle inanırsın ki sevgi adına bir adımın hiç olmayışının o koca koru düşer içine sana ateşi tattırır.Utanırsın  tüm insanlar için , ağlarsın sende sanki onlar yapmıyormuş gibi onlar için.Böylece sevgi sevilmez ve akıldan yoksun bırakılır. Aslına bakarsan oda çok kıymetlidir. Sana gelmez!

Yaradan bütün varlıkları gözyaşından korusun…

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: