55. SayıNaçizane

KISA PANTOLON

1 Mins read

Çocuk: “Anneee, şortumu giyebilir miyim?”

Anne: “Hayır,yavrum. Henüz yaz gelmedi.Bu bahar…”

Bu bahar..

Tanıştırayım

Cıvıl cıvıl… İnsanı kendine hapsediyor her bir güzelliğiyle. Uzun kış günlerinin ardından beliren o güneş bambaşka ısıtıyor insanın içini. Güneş bile apayrı vuruyor ışınlarını yeryüzüne baharın edasıyla. Ömrümüze sığdıramayacak kadar çok guzelliklerin var oldugunu isaret ediyor. Evet, ayni gunes bu kez bize daha yakin.

Canlilar tam anlamiyla yasama donuyor ve herkes kis uykusundan uyaniyor.

Doga yine cok comert. Doga yine goz kamastiriyor, gunesi de yanina alinca. Dort mevsim yasayabilen topraklarda beliren zik zakli mutluluklar… Bir anda yerini aliyor yasamlarimizda. Hic taninmayan, farkedilmeyen cicekler kendini gosteriyor. Coktandir yesili sunan agaclar goze carpiyor. Bahcenin bir kosesinde kumelenen papatyalar yuzlerdeki gulumseme sebebi oluyor. Sana hep sicacik kalacakmis gibi kollarini aciyor bahar. Tadını çıkarmamak elde değil!

Ama bu bahar. Bir gunde geldigi gibi bir gece de de yerini tekrar kisa birakabiliyor. Ertesi gun uyandiginda pencerenden iceri gunes yerine, koyu gri bulutların gölgesi siziyor. Cok gecmeden tekrar beliriyor, tekrar yok oluyor. Saklambaç oyununun hic degismeyen sobeleneni.

Bu sene de bahar geldi! Bu sene de müjdeledi yasamın sevincini, doğanın cömertliğini. Gel gitleriyle, tahmin edilemezliğiyle yerini aldı doğada. Tepsisinde tek sunduğu değişmeyen gercek ise ,ki hiç kimsenin reddedemedigi, o saf güzelliği. Ve de o saf güzelligi ile ortaya çıkardığı saf güzellikler.

Tekrar tanıştırayım;bu bahar. Henüz kısa pantolonlarımızı giymek için çok erken. Eğer bahçede topunuzla oynarken aniden oyunu yarım bırakmak istemiyorsanız…

Daimi mutluluklara,

nice baharlarla…

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: