KIŞLA GELEN RENK

Son zamanların müzik olaylarını değerlendirmek üzere tekrar birlikteyiz sevgili okurlarımız. Geçen süreç içinde birçok albüm, single ve konser ile sosyal hayatımız renklenirken daha da yenileri ile bu renkliliği sürdürmek hepimiz için en iyisi..

Güzel Bir Sürpriz

Ziynet Sali

Sürpriz bir haber ile dinleyicileri ile buluşan Ziynet Sali, “Bize Yeter” adlı single albümü ile müzikseverlerle buluştu. 4 farklı versiyonu ile müzik marketlerde bulabileceğiniz şarkının söz ve müziği Sinan Akçıl’a ait.

Birde Böyle Dinleyin

Kemal Doğulu
Kemal Doğulu

Hande Yener albümlerinin elektronik altyapısını desteklediğini öğrenerek tanıştığımız Kemal Doğulu, son zamanlarda çıkardığı yeni albümüyle konuşulur oldu. İkinci albümü olan “Ter Köşe” ile raflardaki yerini alan sanatçı, bildiğimiz Kemal Doğulu tarzına göre “Ters Köşe” bir albüm olmuş gibi. Her ne kadar elektronik sounddan tam olarak uzaklaşamamış bir albüm olsa da, akustik ezgilerle birlikte Kemal Doğulu’nun hoş sesini ortaya çıkaran bir albüm olmuş gibi görünüyor. Tavsiyemizdir.

Nargilemin marpucu da, Gümüştendir, Gümüşten..

Yeni Türkü

Evet, doğru hatırladınız. Yeni Türkü’nün “Yedikule” adlı şarkısının sözleriydi bunlar. Uzun yıllardır Türk müziğinin eşsiz gruplarından olan Yeni Türkü; ilerleyen günlerde önce İstanbul sonra da Ankara istikametinde konserler vererek sevenleri ile buluşacak.  11 Aralik 2010 Cumartesi İstanbul, 15 Aralik 2010 Çarsamba günü ise Ankaralı müzikseverler ile bir arada olacak olan grubu dinlemek isteyenler, Biletixten biletlere ulaşabilirler.

Yine Sıla

Sıla

Sıla’nın son albümü olan “Konuşmadığımız  Şeyler Var”dan haberdar olmayan varsa bu yazıdan sonra çok gecikmeden dinlemeli. Bir süredir müzik kanallarında dönen “Acısa da Öldürmez” adlı parçasının da içinde yer aldığı albüm “Kafa”, “Gol”, “Boşver”, ve “Vur Kadehi Ustam” gibi sevilen parçaları da içeriyor. Fazla geciktirmeyin.

Kısa süre içinde tekrar görüşene dek, müziksiz kalmayın. Kendinize iyi bakın.

Bir Cevap Yazın