Naçizane

POLİS DEVLET IS ONLINE NOW

2 Mins read
Naçizane

POLİS DEVLET IS ONLINE NOW

2 Mins read

Televizyon izlerken karşımıza çıkan onlarca ayrıntının arasından bir tanesini seçerek onun üstünden yazı yazmaca günlerimiz geride kaldı. Ülkede gündem başbakanın önüne atılan kasadan çok daha ciddi artık; çünkü o kasaları atacak derman kalmadı esnafın, işçinin kollarında. Gün korku günüdür. Lağım fareleri gibi bok çukurlarına sinenler bugün çukurlarından çıkmış, hak edenleri kemirip onları da inandırıp sömürmeye devam ediyor.

Günümüzde youtube’u takip etmeyen internet kullanıcısı olmadığından bugünlerde karşımıza en çok çıkan yorumun “Bilmem ne kemalistler süpüreceğiz sizi!” olduğunun farkına varmışsınızdır. Toplumdaki bu kamplaşmadan bahsetmek isterken herkes, çok farklı bir kamplaşmadan bahsedesim var. 1 Mayıs’ta televizyon karşısına geçip "Acaba allahsız gomünisler nasıl dayak yedi?" sorusunu soran halkın artık bu olaylara karşı giderek duyarsızlaşmasından bahsedeceğim.

AKP, eline geçirdiği bu çok haşırdatıcı güç ve sözde muhaliflerin harika pohpohlamalarıyla Amerikan bayrağına eklediği son yıldızın keyfini otorite bakımından orgazm yaşayarak gösteriyor ve bu orgazmı yaşarken sperm olarak adlandırabileceğimiz ve halkı korumak için alınan araçlardan çıkan sularla halkı ıslatıyor. Bu ülkede konuşmak isteyen nice aydının vurulduğunu gördükten sonra DİSK binasına girmenin suç olduğunu ve oradan çıkmanın tamamen şerefsizce (kime göre neye göre) bir davranış olduğunu gördük.

Polis, copu poposunun yanına koyduğunda, kendini daha erkek hissettiğinden olsa gerek, bir anda ideoloji sahibi oluyor ve silahla gelen ideoloji de hümanist değil faşist, sadist ve benzeri oluyor. Devrim kelimesinin üzerinde bu denli korku yarattığı bedenlerimiz işkenceye hazır bekliyor bu aralar doğal olarak.

“Bize masal anlatma!” diyen çiftçinin ağzını kapayan eller de bir emekçinin elleri ama neye emek verdiğin ve bilincin de önemli. Ben 68′liyim sözünü güvenle söyleyebilen şimdinin yaşlıları mı ben 2008′liyim diyen günümüz gençleri mi daha önde özgür düşünce ve entelektüellik bakımından?

Soru da cevap da basit. Siz yine de muhalif davranmayın. Malum artık ıslanmak da olası kana bulanmak da.

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: