Naçizane

SENİ SEVMEK YOK MU?

2 Mins read
Naçizane

SENİ SEVMEK YOK MU?

2 Mins read

 Yaşamımın tadına vardığımı, yaptıklarımın beni tatmin ettiğini sanıyordum ama sanırım kendimi kandırmaktan başka bir şey yapmıyordum. Yoksa ben bir yalancı mıydım? Kendini kandıran… Gerçekleri söylemek gerekirse evet, öyleydim. Hayatımdaki çoğu şeyi düzelttiğin gibi bunu da düzelttin. Seninle artık doğrularım, kendime güvenim var. Hayatımda yaptığım en doğru hareket sen oldun aslında.  

Bir insan hayatta ne isteyebilir, mutluluk adına hayattan neler bekler? Bu sorunun cevabı aslında bir iki kelimeyle geçiştirilecek kadar basit değil ama hayatımdaki çok bilinmeyenli denklemleri basite indirgediğin gibi bunu da başardın. Artık birkaç kelime bile değil sorunun cevabı tek bir kelime o da ‘sen’.

Bir kadın çizmek, hayallerinde bütün özelliklerini tasarlamak, sonra buruşturup bir kenara atmak bu kadarda olmaz deyip… Bu umutsuzluğun saçma sapan bir iç güvensizlik olduğunu bilmeden… Her şeyin tasarlandığı gibi birini bulmak hayal miydi? Evet bir hayaldi. Gerçeğe döndürmenin zor olduğu ama zor şeyleri başarabileceğimin Allah tarafından bana gösterildiği bir hayal.

Kimin yüzüne baksam sensin, sevgi hepsini de nasıl değiştiriyor. Gözleri maviyken ela, saçları düzken kıvırcık… Hepsi senin sesinle konuşuyor ama hiçbiri senin kadar güzel değil; hiçbirinin sesi seninki gibi ruhumu okşamıyor.

Bu kadar zamandır nasıl göremedim seni, karanlıklarda yaşıyordum ama sen önümdeydin. Yıllardır ne’den mahrum kaldığımı şimdi daha iyi anlıyorum. Senin dokunuşun, senin sevgin olmadan buz tutuyor içim.  Seslendin bana ve kurtardın beni karanlıktan, harekete geçirdin, kanım akmaya başladı.

Ağladığında bütün göz yaşlarını sileceğim, çığlıklarında bütün korkularınla ben savaşacağım. Artık yalnız değilsin, yüzüme baktığında fark edebilirsin. Sendeki yaraları silmeye geldim. Ömrüm boyunca senin yanında olacağım ve elini tutmaya devam edeceğim.

Hayatımdaki bazı duyguları içimde yaşamayı seven bir insan olarak bunu gizlemek istemiyorum, haykırmak, herkese duyurmak istiyorum ve gizlemiyorum. Her an içimdesin, her an kalbimdesin, sensiz yaşayamam, sensiz hiç olamam. Senden birkaç saat bile ayrı kalmak zor geliyor bana. Bir gün o an gelirse ben yaşayamam.

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: