70. Sayı

Sevgi

1 Mins read
70. Sayı

Sevgi

1 Mins read

Bazen gülümsemek öyle zor oluyor ki. Hayat bana vereceğini verdi,alacağını da aldı diyor insan.Tutunmak,tutunabilmek öyle zor oluyor ki.Dünyada neden varız,görevimiz son bulmadı mı diye insan kendine sormadan edemiyor.

Sabah her zamanki gibi hazırlanırsın,alışılagelmiş bir şekilde işlerini yapar,zamanını geçirirsin.Ama aslında aynı olmayan birçok şey vardır. Yürekte kopan fırtınalar,beyinde uğuldayan sessiz çığlıklar,kimsenin bilmediği,bilemeyeceği hatta bazen bizim de anlam veremeyeceğimiz her gün kanayan derin yaralar…

Aslında en zoru böyle zamanlarda yalnızlıkla baş başa kalıp yüreğin karmaşası içinde boğulmak,acıların içinde yüzmeye çalışmak.Umut, güzel günler bir safsatadan,kocaman bir yalandan ibaret böyle zamanlarda. Bilincindedir insan hayatın devam ettiğinin ama hayat devam etmesin der içten içe.Bir hayal dünyasındaymış gibi yaşar insan.Ne yediğinden ne de içtiğinden bir şey anlar.

Ah bir bilinse bundan kurtulmanın yolları, bilinse yüreği ferahlatmanın, güneşli günlere inanmanın bir yolu. Her şey çok daha güzel olabilir o zaman.Küçücük, cılız bir ışıkla bile aşkla bağlanılabilir hayata. O küçük aydınlığı görene kadar kim öle kim kala?

İşte böylesi kötü bir durumdan bile insanı kurtarabilecek tek şey vardır. “SEVGİ” o da. Sevgi  tüm dertlerin,hastalıkların,ruhsal bunalımların,yanlışların,yenilgilerin ilacıdır benim nazarımda.

Sevmek ve sevilmek ne güzel şeydir. İkisini de hissedebilmek insanın her bakımdan zirveye tırmanmasında en önemli ve en güzel basamaktır. Kişi sevdikçe sevilir, sevildikçe hayat bulur. Gelir, gelebilir her şeyin üstesinden.

Seven sevdiği için yaşar. Sevdiklerini güzel günlerle buluşturmak gayesiyle katlanır feleğin oyunlarına,dünyanın kederlerine.

Haydi o zaman güneşli günler için sevelim, sevilelim.

E.B

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: