Naçizane

Sivas Ertuğrul’un Davası Değilmiş

2 Mins read
Naçizane

Sivas Ertuğrul’un Davası Değilmiş

2 Mins read

Ertuğrul Günay’ı hepimiz tanıyoruz. eski sosyal demokrat, şimdinin müslüman demokrat kişiliği. kültür konusunda atılımlar yapacağını, türkiye’nin aydınlanmasından yana olduğunu her daim dillendiren bir kişilik. kişilik kelimesini gerçekten neden kullandığımı bilmiyorum.

beyimiz buyurmuş ki "madımak oteli’nin müze olması benim davam değildir.". sayın ertuğrul günay, kültür bakanı olmak sadece toplumun belirli bir kesiminin kültürüne sahip çıkmak mıydı yoksa aydınlarımızı kültürün bir parçası saymamak mıydı gibi sorular yarattı zihnimde. sözlerinden anlaşılacağı üzere, alevilik geleneği için bir araya toplanmış aydınların yakıldığı o utanç gününün üzerinden yıllar geçse de yazarların ölüleri bile değersizmiş kültür bakanı için.

ne yazık ki durum ortadadır. ertuğrul günay ve benzerleri her zaman olduğu gibi hakkıyla dönmüşler ve döneklikte başarılı olmuşlardır. zaten bu beklenen sonuçtur, ertuğrul günay gibileri doğdukları ve var olma mücadelesi verdikleri platformu yadırgar hale gelmiştir çünkü onlar o platforma yakışmamaktadır. o mücadelenin bir parçası olmayı hak etmemektedir.

o gün orada ölümden dönenlerin ya da ölenlerin ruhu için dua etmek amacıyla da olsa sivas’a uğramayan bir bakan için çok da sıradışı olmayan bu davranışa gülüp geçmek gerekiyor sanırım. malum, burası türkiye ve türk olmayı aşağılık kompleksi haline getirmeyenler çeteci, anadolu kültürü’nü ve alevilik geleneği’ni yaşatmak isteyenler dinsiz, inançsız olanlar cehennemlik, solcular ahlaksız olabiliyor.

ertuğrul bey’e ve yaşatmak istediği başkaldırıyı, anadolu’yu,yarını tamamen ortadan kaldıran kültürüne başarılar diliyorum. umarım bir gün bu halkın da fikirlerini en az kendisi kadar çabuk değiştirebildiğini gördüğünde geri dönmek istemez. çünkü o zaman 20 milyon insana hesap verme zamanı gelmiş olacak.

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: