55. SayıEditörden

VAR MISIN? YOK MUSUN?

1 Mins read
55. SayıEditörden

VAR MISIN? YOK MUSUN?

1 Mins read

Düşünülürse derince
Irak görünür görünce
Yol bir dakka miktarınca
Gidiyorum gündüz gece

Şaşar Veysel işbu hâle
Gâh ağlaya gâhi güle
Yetişmek için menzile
Gidiyorum gündüz gece*

Her insanın olduğu gibi,  her oluşumunda bir öyküsü var.

Türk E-Dergi de bunlardan biri…

6 yıl 1 ay gibi uzun süredir  düşe  kalka ama pes etmeden yayın hayatına devam ediyor. Maddi destekli dergilerin bile bu sürenin üçte biri kadar hayatta kalamadığı düşünülürse dergicilik için önemli bir başarı elde etmiş durumdayız.

Türk E-Dergi, eşine pek az rastlanır bir oluşum, her ne kadar ismimizden dolayı bazı kesim ve kimseler ön-yargılı yahut temkinli olsa da, bizler  hak eşitliği ve üslupta edep anlayışıyla tüm fikirlerin özgürce paylaşılması gerekliliğini savunuyor ve destekliyoruz.  Amacımızı anlayanlar her ne düşünürse düşünsün, olayları nasıl yorumlarsa yorumlasın Türk E-Dergi’de yer almaktan keyif duyuyorlar.

Bu başarıların ya da bu sürekliliğin devam etmesi ya da etmemesi konusunda  son zamanlarda farklı düşünceler içerisindeyiz. Türk E-Dergi yayıma hazırlık aşamasında sadece belli arkadaşların sorumluluk üstlendiği  aynı zamanda bu arkadaşların tümünün yoğun olduğu ve Türk E-Dergi’ye fazla zaman ayrılamadığı düşünüldüğünde derginin yayın zamanında gecikme, kalite düşüşü gözüktüğü aşikardır.

Bundan dolayıdır ki,   en kısa sürede farklı deneyim ve yetenekte sorumlulukları paylaşacak arkadaşlar bulunmaz ise Türk E-Dergi 55 sayılık ve 6 yıl 1 aylık sayısına bu sayıyla birlikte yayın hayatına süresiz olarak ara verecektir. (Veda diyemedim)

Türk E-Dergi’nin yayın kalitesini ve yazı çeşitliliğini artırtmak için kısaca bu öyküyü sürdürmek için aramıza katılmaya “VAR MISIN? YOK MUSUN?”

Bizlere info@turkedergi.com e-posta adresinden ulaşabilirsiniz.

*Aşık Veysel Şatıroğlu

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: