58. SayıNaçizane

YALNIZLIK VE ÖZLEM

1 Mins read
58. SayıNaçizane

YALNIZLIK VE ÖZLEM

1 Mins read

Hayatta, iki elinin avucuna yazılmış iki şey vardır: yalnızlık ve özlem. Her açışında avuçlarını, ikisinin de kanatlanarak uçup gitmesini beklersin ellerinden. Ama boşunadır umutların. Uçup gitmezler bir yere. Her geçen saniye işlerler damarlarına.

Yalnızlık ve özlem… Ellerinde tuttuğun seni asla bırakmayacak yegâne dostların. Kovarsın gitmez, sıkarsın boğulmaz, unutmaya çalışırsın unutulmaz. Hep seninledirler sonsuza dek. Dost diye alır ellerini bağrına basarsın, sevda ateşleri yüreğini kavurur. Dost dersin seni canından alır.

Ayrılmaz ikilidirler çoğu zaman. Biri varsa hayatında muhakkak diğeri de vardır. Ama ikisini de aynı anda çekmeye koy; ellerini birbirine dokundurmaya koy; öyle bir acıyla yanar ki bedenin, yağmurun seni susturuşları kar etmez.

Yalnızlık ve özlem… Yaşamaya gör ikisini bir arada, sinene almaya gör, çok canını yakıyor, çok içini acıtıyor be insanın. Hangisini anlatsın şimdi bu deli yüreğim size? Hangisinden dert yansın? Sevdam ayrı bir ateş yanar durur içimde, bir de ona bunlar eklenince ne olur zavallı yüreğim. Zor, zor, zor…

Yalnızlık ve özlem… Yazılamayacak kadar derin ve kederli. Kimi zaman da sözcüklerde anlam bulup saklanabilen tek hazine. Kimi zaman göklerde yol arayan bir sevda kervanı… Kimi zaman da…

İşte böyle gecenin karanlığında ellerini semaya açmış, ateşi söndür diyebilen o ellerde ve yüreklerde.

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: