YAZAR OLMAK İSTİYORUM!

Uzun zamandan beri isteyip de bir türlü fırsat bulamadığınız ya da beklediğiniz fırsatın bir türlü karşınıza çıkmadığı olabiliyor.  Eğer bu konu yazarlık ise; size Türkiye’nin en çok okunmayan ama en çok okunmasını arzuladığımız geniş içerikli sanal dergisi Türk E-Dergi’de yazarlık fırsatı sunuyoruz.

Nasıl Yazarlar Arıyoruz?

Yazarım ama yazacağım konuya ben karar veririm diyen yazarları arıyoruz. Sadece üsluba dikkat edin yeter bizim için.

“Ben çok üretkenim, siz ayda bir dergi çıkartıyorsunuz, bazen yılda bir çıkartıyorsunuz ne yapacağız bu konuda?” diyorsanız.

Sizin gibilerini bulduğumuzda haftalık dergi formatına geçeriz. 🙂 Ama sizin gibi en az 5 kişi olması lazım. Eğer varsa çevrenizde böyle isimler hemen haftalık dergi formatına geçelim.

” Ben yazar olmak değil, dergide başka görevler almak istiyorum.” derseniz.

Başımızın üzerinde yeriniz var,  Türkçe dil bilginiz iyiyse redaktör olabilirsiniz, yazıları siz kontrol ettikten sonra bizler okuyucularımıza sunarız.  Ben Facebook’tan çıkmıyor, twit-lemeden duramıyorum diyorsanız sizi sosyal medya sorumlumuz yapabiliriz. Benim editörlük tecrübem var diyorsanız, sizi editör bir süre sonra genel yayın yönetmeni sandalyesinde görmek isteriz.

“Ben yazamam ama çizerim, çizemem ama çekerim.” derseniz.

Öncelikle Allah çektirmesin 🙂 Eğer fotoğraf çekmeyi seviyorsanız buna bir çare bulabiliriz. Çizerim derseniz oo canımıza minnet.

“Kardeşim siz kimsiniz?” diye sorarsanız.

Biz seni aramızda görmek istiyen insanlarız. Sen de aramıza katılmak istersen http://www.turkedergi.com/wp-login.php adresini tıkla, kayıt ol. Destek ve Şikayet formu üzerinden isteğini dile getir. Gerisini biz hallederiz.

“YAZAR OLMAK İSTİYORUM!” üzerine 57 yorum

 1. Yazmadan duramiyorum.sosyal aği da cok kullaniyorum…lutfen bana dönermsnz kendimle konustuklarimi cevremle paylasabilmem icin

 2. Bloga asıl yazmak istediklerimi yansıtmadım. Bu nedenle blogum sadece müsveddelerimdir. Kitap yazımındayım ayrıca her hafta yazı yazmaya hazır biriyim. Fotoğraflar üzerinde çalışırım, çizecek-çekecek kadar vaktim yok maalesef fakat azimliyim. Bilim kurgu adına gönül vermiş birisiyim. Kitabımda bir bilim-kurgu romanı olacak. Duyarlıyım. Çevreme,ülkemde yaşanılan her şeye duyarlıyım ki bunlar üzerinde de yazarım. Değerlendirilmesi gerek bir kalemim var vesselâm…

 3. bnde derginizde aylık olarak yazı yazmak istiyorum.çok hem de…

 4. ben yazı yazmak istiyorum dergide konu ne olursa olsun fark etmez değil mi ben dini takılırım :):)

 5. bu yorumlara herhangibir geri dönüş olmuyır mu? bende yazı yazmak yada yazıları düzenlemek istiyorum nasıl olucak 🙂

 6. bende yazı yamzak istiyorum yazı yamzaya doyamıyorum yazı demek ben hayatım demek bende yaza bilirim ben edebiyat hastasıyım bende yaza bilirim 😀

 7. Merhaba bende diğer arkadaşlar gibi derginizde yazı yazmak istiyorum. Dikenlerin esiri bir gül adlı romanım sayesinde Türkiyenin en genç ikinci roman yazarı unvanını elde ettim. Kendime güveniyorum ve herhangi bir şekilde bu şirin dergide bir görev edinmek istiyorum.İlginize şimdiden teşekkür ederim.

 8. Ben de yazı yazmada kendimi geliştirmek istiyorum. Ve yazı düzenleme de olabilir. 🙂

 9. ben yeni yazmaya baslayan biriyim.. yazar oldugumu soyleyemem tabi ki ama su aralar yazmaya gonul vermis durumdayim 🙂 meslegim dolayisiyla psikolojik yazilarda yaza bilirim ama ben daha cok ozgur konular olsunda cizittireyim istiyorum.. eger ilgilenirseniz ben buradayim..

 10. küçüklükten beri yazar olmak çok istemiştim…yukarıda adresimi verdim okuyup değerlendirip bana bildirirseniz ve beraber çalışmak isterseniz cok mutlu olurum

 11. küçüklükten beri hikaye ve hislerimi yazıyorumm..yukarıda internet adresimi de verdim bu konuda gerçekten istekliyim ve bana yardımcı olabileceğinizi duşunuyorumm…sizin için yazailirim cok mutlu olurum

 12. Kalbimden geçenleri en güzel kalemimle kağıdımla paylaştığıma inanıyorum.Yazı yazmayı hayatla konuşmak saydığımdan ve anlatılacak ,konuşulacak çok şey olduğundan dolayı seviyorum yazı yazmayı.Artık yazdıklarımın defterimde iki satır olarak kalmasını değil başkalarının da duygularını kıpraştırmasını istiyorum.Bu konuda yardımını istiyorum.

 13. Yazar olmak istediğim için veya yazmanın benim için bir tutku olduğunu düşündüğüm için burada değilim. Belki çok hoşlanmıyorum yazı yazmaktan.Bazı şeyler vardır kimseye anlatamayacağımız.Ben böyle durumlarda hep yazdım.Kendimden ve hayattan umudumu kaybetmemek için yazdım.Herkesten sakladım yazdıklarımı.Ama şimdi saklamak değil istediğim.Belki birilerine ulaşır yazdıklarım.Birilerine hayat katar.Birilerine umut olur.Bu isteğimi yerine getireceğinizden eminim.Doğru yerde olduğumu hissediyorum.

 14. destek ve şikayet formu nerde bulamadım. siteye kaydmı yaptım. burda yazar olmak istiyorum uzun süredir yazıyorum. kitap hazrlığı yapıyorum şiir kitabım çıkacak yakın zamanda. benimle iletişime geçerseniz sevnirim yazmak benim için çok önemli

 15. ben deneme yazmak istiyorum tabiki yorum da yapabilirim ne isterseniz sorun olmaz umarım bi şans verirsiniz

 16. Kalemin gücünün farkındayım. Bana bir fırsat vermenizi talep ediyorum.

 17. Vallahi yazmayı çok severim dil bilgisi konusunda da eğitimliyim ancak ilk olarak size düzgün bir site yapabilirim 🙂

 18. ben bilgisayarda çok vakit geçiririm dergide yazar olmak isterim haftalık yazı yazmaya çalışırım .

 19. evet arkadaşlara katılıyorum.bu konuda biraz daha aydınlatıcı olur ve bize yardım ederseniz seviniriz.teşekkürler.

 20. Ben de yazmak istiyorum. Deneme,makale,öykü,masal bazen de şiir yazarım. Ayrıca dil bilgisi kurallarını çok iyi biliyorum.

 21. Derginizde yazı yazmak isterim, düşüncelerimi paylaşmak ve olayların yorumlanabileceği bir ortam oluşturmak isterim. Editörün olumlu ya da olumsuz dönüş yapacağını ümit ediyorum…

 22. Bende size yardımcı olmayı çok isterim. 🙂 Bana haber verirseniz çok sevinirim.

 23. evet bende en iyi deneme yazarim makale ve siirde yazabilirim lutfen banada bir sans verin

 24. Bazen hissetmiyormuşum gibi geliyor ve bazen doruklara kadar hissediyormuşum gibi …
  Bunu anlatmalıyım bunu tamamen anlatmalıyım.
  Sabırsızlıklaa!

 25. Yazdıklarımı paylaşmak ve bir yazar olmak istiyorum. İlgilenirseniz memnun kalırım.

 26. Bende derginiz de yazılarımı paylaşmak isterim. Tozlu raflarda yer alması yerine derginiz de yer almasından keyif duyar hatta mutlu olurum. Çünkü duygular ve duyguyu taşıyan insanlar paylaştıkça çoğalır.

 27. deneyimim yok.Fakat ilgim merakım var, zamanım var ve araştırmayı seven biriyim. Yaptığım tek şey okumak.ilgilenmenizi diliyorum.

 28. Sanki siteyi satın aldım o ne sırat köprüsü geçişi gibi üyelikti. Buraya kadar ulaştım sonunda. Allaha şükürler olsun. Kahverengi arka fon da insana bir sıkıntı veriyor. İçim daralıyor. Siteniz pek kullanışlı değil yazılarınızı daha okumadım ama iyidirler herhalde. Buradan kime seslendiğimi de bilmiyorum ama yazar açığınız varmış beş kişi onlardan biri olabilirim. İddia etmiyorum belki olabilirim. Sonuçta tembelliğim tutar yazamam, ölürüm kalırım, düşer kafamı çarpıp tüm geçmişimi unuturum, bilgisayara çok bakmaktan kör olurum ve ya aklıma eser dahada yazmıyorum derim belli mi olur. Buradan tüm sevdiklerime selam söylüyorum. Bir daha sitenin bu bölümüne gelebilirsem mutlu olurum. yani o zaman bakarız belki hüzünlenirim. yandaki sitede admin olduğum yazıyor belki sitede kimseler olmadığından siteye beni admin yaptılar. Şimdi internet konusunda bilgisizliğime üzülüyorum. Ama zır cahil bir insan değilim. Okuyan birileri varsa, belki bundan yıllar sonra, ‘selam’ diyorum.
  Aman vaktim var nasıl olsa azcık zırvalıyım.
  İşte geçenlerde, iki gün önce, sınav olduk okulda diğer sınavlarım gibi berbat geçti. Ben önce üzülüyüm mü dedim, sonra arkadaşlarla baya vakit geçirip unuttum sınavın kötü geçtiğini. şimdi bir dönüm noktasındayım ya internet ya da okulum. ben ikilemde kaldım. Dertlerimle sizi üzmüyorumdur inşallah. Böyle keskin bir yol ayrımı nasıl bir şeydir.
  Bu arada bu yazdığım kelimelerin altlarını niye kırmızıyla çiziyor ki kırk bölü iki yıllık hayatımda öğrenemedim mi ben Türkçe’yi de bana öğretecek bu yazdığım sayfa.
  Neyse bide biri var, gerizekalı bir insan, neymiş efendim ‘arkadaş kalmak istiyorum’ yani beni yedeğe alıyor, birini bulamazsa işte bu diyecek. Bende daha görüşmüyorum onla. Bir taraf severse karşı taraf mutlaka oynuyor gibime geliyor artık. Herkes bir maske takıp geziyor gibi dünyada. Kim gerçekten mutlu, kim ağlıyor, kim seviyor, kim arkandan konuşuyor bilemiyorsun.
  Elektrikler sık gidiyor burada, yazdıklarım havada kalacak diye korkuyorum. Burası ne biçim bi yer avrupa böyle değil kesinlikle demiyeceğim. Avrupası Amerikası batsın. Ne varsa ülkemde var yine. Memleketimi, şehrimi seviyorum. Azıcıkta milliyetçilik…
  Evet dağınık konularım içerisinde ne yazsam… tüm arkadaşlarıma yüz çevirdim. Arkamdan iş çevirenler yüzünden. Ama bugün olumlu adımlar attım. Mesela birkaç face fotosu felan beğendim. Yazılarını beğendim. Onlara gülümsüyorum bide yüz yüze gelince, benle uğraşanlara bile. Onca derdim varken bana ‘babam benim istediğim arabayı değil başkasını aldı’ diye üzülen arkadaşımla kederleniyorum. Şimdi yine geldi aklıma gözümden bir kaç damla yaş düştü. Ah bu babalar neden istediklerimizi yapmıyorlar!
  Yağmur yağarken dışarıda ben yine hüsranlı gecelerin, matemli rüyalarına dalacağım. Yüreğimde eskiden yanımda olan sevdiklerim, platonik aşklarım, çocukluk aşkım. Aklımda yaptığım hatalar, bazı salaklıklarım, iyi ki yapmışım dediklerim, keşke şu lafı deseydim, gibi bir sürü şey… En çok ta keşke o bana elini uzatırken tüm gücümle kaçmasaydım. Şimdi mutluluğu arıyor olmazdım.
  Dağınık yazmayı seviyorum. son mesaj ta temmuzda gönderimiş. herhalde kimse okumuyor. Çok uzun yazayım da beni de okumasınlar…(hınzırca gülüyorum burada) Nerede kalmıştık; sanki çocukları yokmuş gibi beni doğurmuş işte annem. Aman ne lüzümsuz bir insanım. olsam da bir olmasam da. Atasözleri söyler annem ama çoğu argo içerir. Hikayeler anlatır tıpkı onca yıllar taşınan miras bana geçmiş gibi sevinirim. İşte derim hayattaki rolüm. bu hikayeleri bende gelecek nesillere anlatacağım. Ata sözlerini yerlerinde kullanacağım. Sırf bu bile bana yetiyor aslında hayatta olma sebebi konusunda. Bir de ilk okul öğretmenimin anlattığı ceylan vardı onu düşündükçe gece korkmuyorum. Ama hala karanlıkta bir şeyler varmış gibi geliyor. Bide böcek korkum var. Başka…(dedi ve ellerini oğuşturdu çünkü ağrıdı yazmaktan) dar yerlerdende korkarım.

  Vel hasıl kelam siz deniz ben kumsalda bir kum tanesi. (ingilizce olsa sayılmadığından bir yazamazdım kum tanesi önüne) Neden siz denizsiniz yani bilmiyorum aklıma öyle geldi. Yağ ve bal alın sürünün ve beni yazar yapın. Diğer dileklerim mutlu kılın, bir de bir kazan dolusu altın(büyük olsun neden kazan bilemedim)

  Yaaa pışık gitmiyorum. Vallahi işim yok sınavdan yeni çıktık bidahaki sınava kim öle kim kala. Zaten 21 aralıkta kıyamet kopacakmış. Benim sebebim çok bu sene. Bu yazıyı okuyan olursa tebrik ediyorum çok iyi zırvaladım. Yazı yazan parmaklarım ağrıdı. Lafı uzatacam diye konu kalmadı. O kadar az şey yaşıyorum ki(yaşadıklarım yettiğinden) artık asosyal bir insanım ve bilgisayar bağımlısıyım bide oyunları unutmamak gerek. Bu siteyi gerçekten okuyan var mı ki. düzgünce kağıda bassanızya derginizi. Böle şeytan icadı(soğuk espiri) şeylerle insan çok oyalanıyo. Hep illüminati.

  Bunu yazan ben deniz, beni çekemeyenler göl, kıskananlar(yok biliyorum) gideni olmayan göldür yarın birgün ünlü olursam size el sallarım. ‘uzun gözlü kız’ sanada selam senle olmayacak galiba..

 29. Teklifiniz hala geçerli mi ? Eğer bana dönerseniz bir kaç sorum olacak

 30. güzel bir çalışma olacağına inanıyorum tabi düzen ve istikrar varsa.disiplinli bir çalışma ortamı için hep beraber gönüllerimizin sesini yankılandıralım.başarılar..

 31. burdan mı ulaşılıyor bilmiyorum fakat kalemime güveniyorum gündem(siyaset,politika belki magazin vs..) yazabilrim edebiyatta ise şiirime ve lirik anlatımıma güveniyorum. teşekkürler

 32. Merhaba. Bende aranıza katılmak istiyorum. Kalemime, özellikle de HAYAL GÜCÜME sonsuz güveniyorum. Aranız nasıl katılabileceğime yardımcı olursanız çok sevinirim.

 33. bende yazar olmak istiyorum benimle irtibata geçilirse sevinirim

 34. yazıyorum ama Türkçe…şaşırdınız muhtemelen? bu normal size göre, anormal olan benim gibi bir yabancının iki yıla yakın turkiyede yaşayıp ta turkçe yazması.. ilginizi çektiysem…”tabi ki de çektin canim!” diyor gururum bana..sizden haber bekliyorum
  not: belkide gururum gevezelik yapiyor…bilemem 😀

 35. ben ondört yaşındayım ve sadece hayalleriim ve duygularım ön planda yaşamdıım şeyleri ve hata yaşayamayacağım şeyleri yaıya dökmek benim için bir tutku ve bu ttkudn vageçemiyorum yemek yerken bile aklımda yemekten sonra kalemi kağıdı alıp nasıl şeyler yaacağımı düşünüyorum ve ilk adımımı da bir dergide yaı yamak olaak sonrası ise ünlü bir fantastik yaar olmak

 36. Selamün aleyküm

  Dini şiir ağırlıklı şiirler yazıyorum. Yazar olabilecek kadar eğitimim yok ama, geniş hayallerim var. İlgilenirseniz, ben buradayım.

 37. Ben editör olmak istiyorum lütfen bana bir şans verin. Ben kitap okumayı çok seviyorum ve gücünede güveniyorum editörlük benim en büyük hayallerimden bir tanesi lütfen bana cevap yazın.

 38. Merhaba
  Bilgiyi,araştırmayı edebiyatı yazmayı çok seven biri olarak sizlerle olmak ve yazılarımı paylaşmak isterim…Olumlu veya olumsuz cevabınıza şimdiden teşekkürlerimle….Saygıar

 39. Ben de bir şeyler yazmak isterim genelde eğlenceli şeyler yazarım ilgilenirseniz sevinirim.

 40. Acaba bu yazarlık konusu hala geçerli midir? henüz 17 yaşımda olsamda nedense bir yerden başlamak istiyorum. yazdıklarımı insanlar veya başkaları görsün isitiyorum. belki bir yardımım olur?
  yakın çevrem yazıp sakladığım şeyleri bulup okudukça güzel yorumlar alıyorum.Gözlem yapmayı seviyorum. bir psikiyatri olmayı istemiyorum veya o yönde ilerlemiyorum ancak insanları tahlil etmek benim hoşuma gidiyor. Onlar hakıkında tez yazmak veya deneme tarzı şeyler yazarak İnsanları kendi kalemime dökmek benim hoşuma gidiyor ve sanırım artık fikirlerimi saklamak istemiyorum.

 41. Derginize haftalık yazı yazmak isterim. Bir yayınevinde kısa sure önce başlayan bir yazarligim var ama bu güne kadar tek istediğim dergide yazar olmaktı. 🙂

 42. Yorumların büyük çoğunluğunda imla hataları var ama arkadaşlar yazı düzenlemek istiyor. İlginç.

 43. Eğer isteğiniz halan geçerliyse tekrar iletişime geçmenizi rica ederiz.

 44. Eğer isteğiniz halan geçerliyse tekrar iletişime geçmenizi rica ederiz.

 45. Eğer isteğiniz halan geçerliyse tekrar iletişime geçmenizi rica ederiz.

 46. Eğer isteğiniz halan geçerliyse tekrar iletişime geçmenizi rica ederiz.

 47. Eğer isteğiniz halan geçerliyse tekrar iletişime geçmenizi rica ederiz.

 48. Eğer isteğiniz halan geçerliyse tekrar iletişime geçmenizi rica ederiz.

 49. Eğer isteğiniz halan geçerliyse tekrar iletişime geçmenizi rica ederiz.

Bir Cevap Yazın

Türkiye'nin Sanal Dergisi

%d blogcu bunu beğendi: